Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed wypożyczeniem dźwigu

Oprócz wielkości, mocy i pojemności żurawia, który chcesz wypożyczyć, potrzebujesz usług profesjonalnej firmy, która wie, co robi.

Wybierz taką, która ma solidną reputację, wieloletnie doświadczenie w branży oraz odpowiednio wykwalifikowany i dobrze wyszkolony personel. Sprawdź dźwigi dostępne w firmie, zapytaj o markę, możliwości, konserwację i wydajność. Chcesz mieć pewność, że dźwig spełni wszystkie wymagania Twojego projektu. Dowiedz się, jakie branże obsługiwała firma do tej pory. Im więcej sektorów współpracuje z firmą, tym więcej doświadczenia mają w pracy nad trudnymi projektami.

Zapytaj o ich zdolność do dostosowania się do zmieniających się okoliczności, takich jak ekstremalne warunki pogodowe i inne czynniki, które mogą mieć wpływ na pracę dźwigu. Wynajmując dźwig, obowiązkiem firmy leasingowej jest zapewnienie wszelkich udogodnień związanych z bezpieczeństwem.

Zapytaj o status ubezpieczenia firmy i dokumenty. Dokładnie zapoznaj się z umową wynajmu dźwigu, aby zrozumieć, za co jesteś odpowiedzialny w przypadku nieszczęśliwych wypadków lub błędnego działania. Rozważ uzyskanie ubezpieczenia zastępczego dla swoich pracowników i stron trzecich, jeśli firma wynajmująca nie oferuje takiej ochrony. Dowiedz się, czy firma wynajmująca dźwig nowy targ ma certyfikowanych operatorów i czy są częścią pakietu. Niektóre błędy, takie jak uszkodzenie mienia sąsiada, mogą wpędzić cię w kłopoty, w tym poniesienie kosztów prawnych. Z tego powodu niezbędna jest współpraca ze sprawdzonymi i certyfikowanymi operatorami ciężkich maszyn, takich jak dźwig. Praca z ciężkim sprzętem nie jest czymś, co opanujesz przez kilka godzin interakcji z maszyną. Zdobycie wymaganego zestawu umiejętności do obsługi dźwigu bez narażania czyjegoś życia wymaga lat szkolenia, praktyki i doświadczenia. Podobnie jak w przypadku idei pakietu, jeśli możesz to zrobić, powinieneś wypożyczyć wiele przedmiotów od tej samej wypożyczalni.