Nasza firma w UK

Dobrze, że Polacy wyjechali ze swojego kraju i próbują swoich sił między innymi w UK. Trzeba mieć odwagę żeby tak postąpić, ale przecież w inny sposób można siedzieć tylko i marzyć. Te osoby, które odwagę mają mogą zdobywać świat. W wielu przypadkach się udaje prowadzić własną firmę w UK i właśnie, dlatego pozostałe osoby również powinny to sprawdzać.

Jeśli chodzi o samozatrudnienie to jednoosobowa działalności w Wielkiej Brytanii to praktycznie zerowe koszty. Składki są śmiesznie niskie w porównaniu z tym, co płacimy w Polsce. Mamy aż trzy miesiące bez składek i podatków, kiedy możemy się sprawdzić w nowej roli.

Od marzeń do wykonania planu niekiedy jest daleka droga, dlatego trzeba to sprawdzić. Może się okazać, że nasz super pomysł nie jest najlepszy. W Polsce nie ma to znaczenia, bo trzeba rejestrować się, płacić składki i podatki. Jeśli nam się nie uda po tych kilku miesiącach to firmę można zamykać, ale koszty i tak ponieśliśmy. W przypadku UK wygląda to inaczej, bo można próbować i jeśli nam wyjdzie to wtedy pokazujemy ile zarobiliśmy i urzędnicy przypisują nas do konkretnej grupowy podatkowej. Tak to właśnie powinno działać w demokratycznym państwie, że obywatel ma łatwiej i może próbować w nieskończoność.

Można uzyskać fachową pomoc

Jeśli jesteśmy na wyspach, ale nie za bardzo zaczynamy się odnajdywać w prowadzeniu firmy, a tym bardziej w tych stawkach podatku to trzeba zgłosić się do firmy księgowej. Księgowość w UK to nie tylko Anglicy, ale również Polacy, a zatem można wybrać polską firmę, która na pewno nam pomoże.

W takiej firmie zatrudnia się ludzi obeznanych z tematem prawa podatkowego, dlatego bez względu na to jak chcemy się rozliczać to oni nam pomogą. Jeśli chcemy z takiej pomocy skorzystać to pełną ofertę jednej z firm znajdziemy na cblfinance.co.uk – polski księgowy w UK. To bardzo dobrze przygotowana firma księgowa, która pomaga i małym i średnim i bardzo dużym firmom. Nam też na pewno pomogą, dlatego skontaktujmy się z nimi i dalej już nas pokierują jak trzeba.