Nurkowanie z butlami bocznymi

Wiele osób interesuje się nurkowaniem. Wakacje połączone z nauką nurkowania są coraz bardziej popularne. Wbrew powszechnemu przekonaniu, zamontowanie butli do nurkowania na plecach nie jest wymagane do odkrywania podwodnego świata.

Chociaż tylne mocowania są z pewnością konwencjonalnym sposobem nurkowania, wielu nurków odkryło, że nurkowanie z bocznym montażem jest również przyjemnym doświadczeniem. Nurkowanie z bocznym mocowaniem oferuje nurkom większą wygodę zarówno w wodzie, jak i poza nią. Ludzie, którzy próbowali nurkować z butlą umieszczoną boku zachwycają się tym, że nie muszą chodzić z ciężkim obciążeniem na plecach. Wszyscy nurkowie muszą wejść do wody, zaczepić zbiorniki po bokach i rozpocząć eksplorację. Ponadto taki sposób zapewnia łatwiejszy dostęp do zaworu zbiornika, umożliwiając bezpieczniejsze zarządzanie powietrzem. Jeśli chcesz wypróbować ten sposób nurkowania podczas następnej podróży, wiedz, że będzie to wymagało uzyskania zupełnie nowego certyfikatu.

Przed zaplanowaniem wycieczki, która wiąże się z nurkowaniem z boku, upewnij się najpierw, że masz odpowiedni certyfikat. Musisz upewnić się również, że twój sprzęt jest w pełni przygotowany na odkrywanie zupełnie nowego świata nurkowania.

Chociaż główną różnicą między nurkowaniem z boku i z tyłu jest lokalizacja zbiorników, nie sądzę, że twój standardowy sprzęt działał dobrze. Sprzęt z bocznym mocowaniem wykorzystuje zupełnie inną konfigurację węża. Powinieneś odwiedzić sklep z akwalungiem, aby upewnić się, że masz odpowiedni sprzęt. Ogólna zasada w nurkowaniu z bocznym mocowaniem polega na zamianie regulatora co 15 minut. Powinno to pomóc utrzymać równowagę trymu, a także cieszyć się bezpieczną rezerwą gazu. Choć wydaje się to trudne, większość nurków dość szybko przyzwyczaja się do tej techniki.

Wielu ekspertów nurkowych docenia najwyższe zalety bezpieczeństwa podczas nurkowania z bocznym mocowaniem, ale nie należy popadać w samozadowolenie tylko dlatego, że boczny uchwyt jest uważany za jedną z najbezpieczniejszych technik nurkowania. Szczególnie podczas eksploracji jaskiń i wraków najlepiej jest towarzyszyć komuś, kto zna tę metodę nurkowania. Jeżeli chcemy uprawiać sidemount kurs będzie konieczny, należy nauczyć się jak prawidłowo pływać z dwoma butlami po bokach.